Účtenková loterie

Start účtenkové loterie se blíží. Od 1. října bude možné registrovat účtenky na webové stránce www.uctenkovka.cz nebo v mobilní aplikaci Účtenkovka, která umí načíst údaje z účtenky automaticky.

Zájemci o účtenkovou loterii mohou přihlásit neomezený počet účtenek, ale platí pravidlo, že od jednoho obchodníka lze denně zaregistrovat pouze jednu.

Losování bude probíhat každý měsíc z účtenek vydaných za předem stanovené období. První losování z účtenek vystavených během října a zaregistrovaných nejpozději tři dny před losováním, proběhne 15. listopadu.

Ministerstvo si od „Účtenkovky“ slibuje větší motivaci zákazníků k tomu, aby si po nákupu braly účtenky, vydané v systému EET a tím by se zvýšila efektivita tohoto systému.

Na Slovensku tato loterie nedopadla příliš přívětivě. Masivní zájem, který obyvatelé Slovenska měli, po nějaké době postupně opadl. Loterie v Česku je prozatím naplánovaná na jeden rok. Posléze bude rozhodnuto dle zájmu obyvatel o případném pokračování.

Do EET se příští rok zapojí i další obory podnikání, lze předpokládat, že toto opatření zlikviduje mnoho drobných živnostníků.